KURSLARIMIZ Kurumumuzda; MEB Onaylı dersler ve...

Gülnur AKSAKAL
İzmir Çakabey İlköğretim Okulu

 

 

KAPILARI AÇIK BIRAKMAK

İnsanlar hayatlarında her şeyin en iyisini yapma, en iyisine sahip olmak ister. Ama bazen en iyisi dediğimiz şey bizi mutlu etmeyebilir- ondan memnun olmayabiliriz.

Bir şeyi çok isteriz. Ama o işte profesyonel olmamız için aşama aşama yükselmemiz gerektiğini biliriz. En sonunda en yüksek seviyeye geldiğimizde bakarız ki istediğimiz yerde değiliz. Anlarız ki istediğimiz makam değil mutluluktur ve aklımıza bundan önceki daha düşük olan makamda mutlu olduğumuz gelir. Eğer biz bu işten ayrılırken herkesle kavgalı, üstlerimizle tartışmalı, işimizi iyi yapmayan bir şekilde ayrıldıysak o yere dönmeye yüzümüz olmaz. Ama biz orada başarılı, yardımsever ve herkesle iletişim içinde olan biriysek eski işimize dönme imkânımız olur.

Başka yönden bakmak isterseniz de sınıfta bir öğrenci olduğunuzu düşünün. O yılki arkadaşlarınızla anlaşamadınız hem de nede seneye sınıflarınız değişecek diye de onlarla anlaşmak için çaba harcamadınız ve o sınıfta sorunlu öğrenci konumuna düştünüz. Eğer diğer senede siz ayrı sınıfa ve ayrı öğretmenle olursanız yalnızlıktan sıkılıp onlarla konuşmaya başlarsınız ama onlar sizi geçen seneden tanıdıklarından içlerine almak istemezler.

Başka bir örnekte ise eski arkadaşlarınızla ayrılmak zorunda kaldınız ve onları daha sonra hiç aramadınız. Ama birkaç yıl sonra onlardan birine işiniz düştü. Onu aramaya yüzünüz olur mu tabiî ki olmaz. Ama siz onu unutmayıp arasaydınız böyle bir sorununuz olmazdı.

Sonuç olarak eskiden bulunduğunuz ortamları küçümsememeli elimize daha iyi imkân geçince geride kalanları unutmamalıyız. Çünkü bir gün onlara işimiz düşebilir.

 
September 2018
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Milli Eğitim Bakanlığı
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
e-okul
Veli Bilgilendirme Sistemi
MEBBİS
Rehberlik
İzdem Facebook Sayfası

 

Kampanyalar

KURSLARIMIZ Kurumumuzda; MEB Onaylı dersler ve...

Sınav Sonuçları

İzdem de Güncel

  Müdürümüz İlbey...

 

 

Hakkımızda | Bize Ulaşın                                                                    Web Tasarım ve Kodlama: UCBEYİN Bilişim Hİzmetleri

 

Copyright ® 2013  İZDEM                  İZDEM Kurs ve Etüt Eğitim Merkezi    www.izdem.com.tr  |  www.izdem.com   |  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.    |   Telefon: 0232 452 21 29