KURSLARIMIZ Kurumumuzda; MEB Onaylı dersler ve...

Şafak ÇELİK
İzmir Çakabey İlköğretim Okulu

 

BAŞARININ SIRRI

İnsanların hedeflerine ulaşması için fedakârlık gerekir.
Bu bazen uyku, zaman, oyun olabilir. İki farklı öğrenci düşünelim. İkisinin de matematik sınavı var. Biri eve gelince konu tekrarı yapıyor, diğeri ise dersi dinlemiyor. Sınava kadar konuları biriktiriyor ve seviyeli çalışmıyor. Sınav zamanı ise biri emek veriyor ve emeğinin karşılığını da alıyor. Öbür öğrenci ise hiç çalışmadığı için güzel bir karşılık göremiyor.

Süreyya Ayhan’ı ele alalım. Antrenmanlarda çok çalışıyor bir de emek veriyor. Hiç de günlük provaları kaçırmıyordu. Başka bir atlet ise antrenmanlara hiç gelmiyordu. Bir iki kez haftadan haftaya geliyor ve bu atletin hiç başarılı olduğunu görülmüyor. Çünkü emek vermiyor. Süreyya Ayhan ise şampiyon bir atlettir. Çalışmasının sonucunu alıyor.

Rahmetli Sakıp sabancı; Türkiye’nin zenginlerindendi. Önce küçük işlerle başlamıştı. Daha sonra küçük bir fabrikada çalışmaya, sonra da işleri gitgide büyümeye başladı. Bu işleri yaparken sabrederek ve emek vererek çalışıyordu. Bu kadar çalışmasının karşılığını görüyordu. Vatanına ve Milletine yararlı bir kişi olarak çıkmıştı.

Oturarak başarıya ulaşan hiç kimse yoktur. Hedeflerimize onların uğruna yaptığımız çalışmalar, harcadığımız emekler sayesinde ulaşabiliriz.

 
September 2018
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Milli Eğitim Bakanlığı
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
e-okul
Veli Bilgilendirme Sistemi
MEBBİS
Rehberlik
İzdem Facebook Sayfası

 

Kampanyalar

KURSLARIMIZ Kurumumuzda; MEB Onaylı dersler ve...

Sınav Sonuçları

İzdem de Güncel

  Müdürümüz İlbey...

 

 

Hakkımızda | Bize Ulaşın                                                                    Web Tasarım ve Kodlama: UCBEYİN Bilişim Hİzmetleri

 

Copyright ® 2013  İZDEM                  İZDEM Kurs ve Etüt Eğitim Merkezi    www.izdem.com.tr  |  www.izdem.com   |  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.    |   Telefon: 0232 452 21 29