KAYIT KAMPANYAMIZ * İNGİLİZCE AĞIRLIKLI KURS...

Munise Kurugöllü
6. Sınıf Öğrencisi

 

 

HEDEF BAŞARIDIR

İnsanlar gelecekte mutlu olabilmek,hayatlarını düzenli ve huzurlu şekilde yaşamak isterler.Ama önce kendilerine iyi bir meslek edinmelidirler.Bu meslekler insanların küçüklükten beri yaptığı başarı ve azimlere dayalıdır.Peki mesleklerini nasıl belirlerler?

Gelin hep beraber öğrenelim.

İnsanlar küçükken büyüklerinin edindiği meslekleri hedef ederler.Ve o başarılarına ulaşabilmek için bütün başarılı sınavlardan geçip ileriki zamanlarda rahat ve huzur içinde yaşamlarını sürdürürler.Ya küçüklükten beri hiçbir işlerini hedeflemeden düzensiz yaparak hem kendi hayatlarını hem de gelecekte onunla beraber adım atmaya çalışan insanların hayatını berbat ederler.Gelin, bir hikaye ile daha iyi şekilde anlayalım mı?

Bir sınıfta Ali ve Ayşe adında iki çocuk varmış.Ali her işini plansız,düzensiz bir şekilde yapar ve dersleri bu nedenle zayıf gelirmiş.Ayşe ise verilen görevleri ve dersleri dahil bütün işlerini önce nasıl yapabilirim diye düşünüp sonra yapmaya çalışırmış.Bunun sayesinde de derslerinde başarılarını daha çok yükseltirmiş.

Yıllar sonra ne oldu dersiniz?Ali bir hastane de hademe olarak çalışıyormuş,ama hayatından hiç memnun değilmiş.Ayşe ise ne oldu dersiniz o bir uzman doktor olarak hayatını huzurlu bir şekilde geçirmiş.Ve bir gün tesadüfen Ayşe Ali’yi görmüş.Ve Ali’ye şu öz deyişi söylemiş:”Hedefi olmayan bir gemiye hiçbir rüzgar tesir edemez”.Bu hikayede çıkan sonuç zaten belli oldu.

Bu gibi olaylara başka örnekler verebiliriz .Mesela;bir örgü örüyoruz onu düşünmeden yani plansız bir şekilde yapabilir miyiz?Tabi ki hayır çünkü;yaptığımız bütün işler hedefle yapılmıştır.Hadi düşünmeden bir örgü ördük o örgü yani başarı diyelim bize ne kazandırır ki,ama planlayarak güzel bir şekilde yaparsak o başarı bize kaybettirmez tam tersi bize ördüğümüz örgünün gururunu kazandırır.Yani örnek olarak bir örgüyü bile anlatabilirmişiz.

Buda şu anlama gelir insanların küçük bir başarı dahi olsa bile hedeflenip azimle yapıldıysa başarıdır.Ayrıca bize hayatta bir şeyler kaybettirmez tam tersi kazandırır.bir de hayatta şunu unutmayalım ki; hedef başarı, başarı ise hedeftir..........

 
March 2018
M T W T F S S
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Milli Eğitim Bakanlığı
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
e-okul
Veli Bilgilendirme Sistemi
MEBBİS
Rehberlik
İzdem Facebook Sayfası

 

Kampanyalar

KAYIT KAMPANYAMIZ * İNGİLİZCE AĞIRLIKLI KURS...

İzdem de Güncel

 

 

Hakkımızda | Bize Ulaşın                                                                    Web Tasarım ve Kodlama: UCBEYİN Bilişim Hİzmetleri

 

Copyright ® 2013  İZDEM                  İZDEM Kurs ve Etüt Eğitim Merkezi    www.izdem.com.tr  |  www.izdem.com   |  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.    |   Telefon: 0232 452 21 29