KURSLARIMIZ Kurumumuzda; MEB Onaylı dersler ve...

Beytullah Yeşilkaya
Buca Çakabey İlköğretim Okulu Öğrencisi

 

BAŞARIL OLMAK BİR TERCİHTİR

İnsanoğlu her zaman her yerde üstün olmayı bir görev bilmiştir. Bir şeye hâkim olmak, bir şeye sahip olmak insanı çevresinde ve topum içinde; güçlü kılar. Başkalarının onu özlemle saygı duymasına neden olur.

Toplum içinde yaşarken, başarılı olmuş olan insanları ve bu insanların hayatlarını araştırarak, nasıl başarılı olduklarını anlamış oluruz. Bu durum bizde de başarılı olmak için nasıl çalışmamız gerektiğini öğretir. Kendi kendimize şu soruyu sormalıyız; başarılı olmak bir tercih sebebi mi dir? Evet, tabi ki başarılı olmak bir tercih sebebidir. Bizlerin hayatta en önem verdiğimiz şey hâkimiyet olmalıdır. Hepimiz kendimize hâkim olmayı öğrenmeliyiz.

İnsanların bazıları kendilerine hâkim olamamaktadır. Bu, insanların çevresinde de hiç bir önemi yoktur. Bazı insanlar ise, kedilerini güçlü kılar ve büyük olduklarını ispatlamak ister. Bu durum onları toplum içerisinde güçlü kılar. Ama hâkimiyet bu değildir. Hâkimiyet insanın her zaman kendi içindedir. Bunu kullanmak isterse en güzel şekilde kullanmalıdır.

İnsan için irade de çok önemlidir. İnsan iradesine yenik düşerse; hâkimiyetine de yenik düşmüş olur. Örneğin bir insan kendisine güvenirse; ben bu işi yapacağım derse; o işi yapar. Ama kendisine yenik düşerse; o işi yapamam derse hâkimiyetini kaybetmiş olur. Çünkü hâkimiyet insanın kendi elindedir.

İnsanlarımızın bazıları, kendisine hâkim olamamaktadır. Ben insanların iradesine ve hâkimiyetine güvenmesini ve inanmasını istiyorum.

 

 
December 2018
M T W T F S S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Milli Eğitim Bakanlığı
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
e-okul
Veli Bilgilendirme Sistemi
MEBBİS
Rehberlik
İzdem Facebook Sayfası

 

Kampanyalar

KURSLARIMIZ Kurumumuzda; MEB Onaylı dersler ve...

Sınav Sonuçları

İzdem de Güncel

  Müdürümüz İlbey...

 

 

Hakkımızda | Bize Ulaşın                                                                    Web Tasarım ve Kodlama: UCBEYİN Bilişim Hİzmetleri

 

Copyright ® 2013  İZDEM                  İZDEM Kurs ve Etüt Eğitim Merkezi    www.izdem.com.tr  |  www.izdem.com   |  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.    |   Telefon: 0232 452 21 29