KAYIT KAMPANYAMIZ * İNGİLİZCE AĞIRLIKLI KURS...

Merve Demirci
Buca Çakabey İlköğretim Okulu Öğrencisi

 

Sonu Görünmeyen Bir Cennet İçin

Herkes kendi kapısının önünü süpürse bütün şehir tertemiz olur atasözü günümüz insanlarının uygulamadığı bir atasözüdür. Günümüz insanlarının düşünceleri şu yöndedir; Sanki benim kapımın önünü süpürmemle bütün şehir temizlenecek mi? Diye düşünerek kapısının önündeki pisliklere aldırış bile etmiyorlar. Halbuki herkes bu düşünceden kurtulup kapısını önünü süpürse bütün şehir tertemiz olur.

Örneğin; Bu atasözünün benzeri derslerde de yaşanıyor. Ama dersteki yaşanan olay için söylenecek atasözü şöyle olmalıdır; herkes susmayı denese bütün sınıfta bir sessizlik yaşanacak. Derste de bir kişi konuştuğunda herkes onu uyarıyor ve sınıfta bir uğultu çıkıyor.Halbuki herkes birbirini uyarmayı bırakıp dersi dinlemeyi denese eminim ki hem sınıfta düzen, disiplin oluşur hem de bir kişi yüzünden bütün sınıfın ders dinleme olanağı elinden kaçmamış olur. Böylece sınıfın başarısı artar ve o sınıfın öğretmenlerin gözünde bir değeri olur.

Bir de insanlar ellerindeki çöpleri yerlere atıyor ve atarken de şöyle bir düşünceye kapılıyor ; Sadece yere bir kere çöp atmamla bütün dünyamı kirlenecek sanki diyerek çöplerini yere atıyorlar. Herkes böyle bir düşünceye kapılarak aynı davranışı gerçekleştiriyorlar. Böylece dünya bir çöplüğe dönüşüyor hem de sonu görünmeyen bir çöplüğe. Açık söylemek gerekirse ben de böyle bir düşünceye kapılıyorum fakat yine de kendi görevimi gerçekleştireyim diye düşünerek elimdeki çöpü çöplüğe atıyorum.Bence herkes kendi üzerine düşen görevi gerçekleştirse eminim ki dünya sonu görünmeyen bir çöplüğe değil de sonu görünmeyen bir cennete dönüşür.

 

 
March 2018
M T W T F S S
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Milli Eğitim Bakanlığı
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
e-okul
Veli Bilgilendirme Sistemi
MEBBİS
Rehberlik
İzdem Facebook Sayfası

 

Kampanyalar

KAYIT KAMPANYAMIZ * İNGİLİZCE AĞIRLIKLI KURS...

İzdem de Güncel

 

 

Hakkımızda | Bize Ulaşın                                                                    Web Tasarım ve Kodlama: UCBEYİN Bilişim Hİzmetleri

 

Copyright ® 2013  İZDEM                  İZDEM Kurs ve Etüt Eğitim Merkezi    www.izdem.com.tr  |  www.izdem.com   |  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.    |   Telefon: 0232 452 21 29