KURSLARIMIZ Kurumumuzda; MEB Onaylı dersler ve...

Tarık Yazıcı
Buca Çakabey İlköğretim Okulu Öğrencisi

 

BAŞARI MERDİVENİ

Başarmak,başarılı olmak kolay değildir.Önce hedefimizin olması lazım.Hedefimize ulaşmak için de azim gerekmektedir.Önümüze çıkacak olumsuzluklara karşı umutsuzluğa kapılmayıp başarıya ulaşmalıyız.Başarının yolu ciddiyet,azim ve kararlılıktan geçer.

Hedefini belirlemeden rast gele yola çıkıp; ciddiyetten uzak,ben yaparım havalarına girerek ne kadar başarılı olunabilir düşünmek lazım?

Hedefini belirlemeyip programsız hayatını geçiren insanlar gibi olursam başarı merdiveninde tutunamayacağımı biliyorum.Mehmet abim bana bu konuda kötü bir örnekti.Ben asla onun gibi olmak istemem.Çalışmayıp, hedefini belirlemeden üniversiteye giderim düşüncesiyle yola çıktığından ne yazık ki hiçbir yeri kazanamamıştır. Ve bu kişi asla başarı merdivenine çıkamaz.

Bana bu konuda güzel örnek de, Ahmet abimdir.Orta okulda hedefini belirleyerek,disiplinli ve düzenli çalışarak fen lisesini kazanmayı başardı.Çalışma programını öyle güzel hazırladı ki; sosyal faaliyetlerini,okul derslerini ve dershaneyi birlikte yürüttü.Asla ''ben çalışmasam da başarılı olurum'' düşüncesinden yola çıkmadı.Azmini, karalılığını sonuna kadar götürdü ve zirveye çıktı.

Yukarıdaki bahsettiğim örnekler bana nasıl bir yol tutacağımı gösterdi.OKS’ de başarılı olmak istiyorum.Ama yeteri kadar önemsemediğim takdirde başarılı olamayacağımı şimdiden biliyorum.Başarılı olmak,iyi bir liseye gitmek için hedeflerimi belirledim.Kendime ders programları düzenleyip amacıma ulaşma yolunda bir basamak daha yükselmek istiyorum.

Diğer bir hedefim de iyi bir basketbol takımında oynamak.Şu an oynadığım takıma disiplinli, düzeli bir çalışma temposunda derslerimi aksatmadan devam ediyorum.Basketbol hocamın verdiği taktikleri yerinde ve zamanında uygulamaya çalışıyorum.''Ben yaparım'' havalarına girmek istemiyorum.Çünkü yolun daha başındayım.Hiç bir zaman yolun başında olduğumu unutmuyorum.Ama inanıyorum ki başarı merdivenini basamak basamak çıkarak hedeflerimden biri olan NBA’ de oynama tutkusuna ulaşacağım.

Bu konuda şu gerçeğe inanıyorum: KİM Kİ HEDEFİNİ BELİRLEYEREK ONA ULAŞMAK İÇİN CİDDİ VE KARARLI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIRSA BAŞARI MERDİVENİNİN ZİRVESİNE ULAŞIR.

 

 
December 2018
M T W T F S S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Milli Eğitim Bakanlığı
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
e-okul
Veli Bilgilendirme Sistemi
MEBBİS
Rehberlik
İzdem Facebook Sayfası

 

Kampanyalar

KURSLARIMIZ Kurumumuzda; MEB Onaylı dersler ve...

Sınav Sonuçları

İzdem de Güncel

  Müdürümüz İlbey...

 

 

Hakkımızda | Bize Ulaşın                                                                    Web Tasarım ve Kodlama: UCBEYİN Bilişim Hİzmetleri

 

Copyright ® 2013  İZDEM                  İZDEM Kurs ve Etüt Eğitim Merkezi    www.izdem.com.tr  |  www.izdem.com   |  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.    |   Telefon: 0232 452 21 29