KAYIT KAMPANYAMIZ * İNGİLİZCE AĞIRLIKLI KURS...

Neslihan Güneş
Buca Çakabey İlköğretim Okulu Öğrencisi

 

KESİN KARARLI İNSAN BAŞARILI İNSANDIR

İnsanların hayatta bir idealleri ve belli bir amaçları olması gerekir. Günümüzde insanlar bir işi bitirmeden sonucunu görmeden başka bir işe başlamaktadırlar.

İnsanların yaşamları boyunca kesin kararlı olmaları gerekir. Kesin kararlı olmayıp maymun iştahlılık yaparsak başladığımız işten kesin sonuç alamayız ve hayatının hiçbir alanında başarılı olamaz. Örneğin; Bir insan yüzme kursuna gitmek ister gider yarısında kendine güveninin olmadığını o işi yapamayacağını düşünerek ondan vazgeçer sonra voleybol’a ister oraya da gider daha sonra oradan da sıkılır vazgeçer basketbol’a gitmek ister ondan da diğerinde olduğu gibi gidip vazgeçer . Bu kişi hiçbir kurstan sonuç almamıştır. Hiç birini öğrenmemiştir çünkü birini öğrenmeden diğerine geçtiği için. Hayatımızda hiçbir zaman bir işi bitirmeden başka bir işe başlamamalıyız ya da bir işe başlarken o işi bitirebileceğimize emin olmamız gerekir. Eğer bir işe başlayıp yarısına gelirsek o işten vazgeçmemeliyiz vazgeçersek hiçbir zaman iyi bir sonuç elde edip, bir şeyler öğrenemeyiz.

İnsanlar bir işi yaparken ufak bir sorunla karşılaştığında o işten , amaçtan vazgeçmemelidir.Zorluklarla mücadele ederek zorlukların üstesinden gelmeyi öğrenmeliyiz.Örneğin; Bir adam yıllar boyu çalışmış elinde bir birikim olmuş.Ev yapmaya karar vermiş.İnşaata başlamış yarısına kadar gelmiş elindeki bütün parası bitmiş ben bu işten vazgeçiyorum derse hem elindeki sermayesi hem de kendine karşı olan güvenini kaybetmiş olur.Pes etmeyip kredi çekip evini yapmaya çalışırsa hem kendine güveni gelir.Hem de başladığı işte başarılı olur.

Bizlerde hayatımızda başarılı olup , mutlu ve huzurlu yaşaya bilmek istiyorsak kesin kararlı , verdiği kararda duran, maymun iştahlı olmayan kişilerden olmalıyız.

 

 
March 2018
M T W T F S S
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Milli Eğitim Bakanlığı
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
e-okul
Veli Bilgilendirme Sistemi
MEBBİS
Rehberlik
İzdem Facebook Sayfası

 

Kampanyalar

KAYIT KAMPANYAMIZ * İNGİLİZCE AĞIRLIKLI KURS...

İzdem de Güncel

 

 

Hakkımızda | Bize Ulaşın                                                                    Web Tasarım ve Kodlama: UCBEYİN Bilişim Hİzmetleri

 

Copyright ® 2013  İZDEM                  İZDEM Kurs ve Etüt Eğitim Merkezi    www.izdem.com.tr  |  www.izdem.com   |  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.    |   Telefon: 0232 452 21 29