KURSLARIMIZ Kurumumuzda; MEB Onaylı dersler ve...

Burak İzmirligil
Buca-Çakabey İlköğretim Okulu Öğrencisi

 

HİÇ BİR ZAMAN ÇIKTIĞIN KAPIYI HIZLI ÇARPMA GERİ DÖNMEK İSTEYEBİLİRSİN

Ben ;bu sözden yola çıkarak arkadaşlığı ele almak istedim. Arkadaşlıklar zor kurulur,gerçek arkadaş edinmek zordur,arkadaşlığı yürütmekte! Özveri,sevgi,anlayış tüm bunlar arkadaşlığın temelini oluşturur.Bu arkadaşlıkları yürütmek özveriye dayanır.Ama bu anlayış iki taraflı olmalıdır.

Tek taraflı yürütebilmek mümkün değildir.Arkadaşlarımızı kırıcı sözcüklerden kaçınmalıyız.Bir kere kırılan kalbi onarmak zordur.Ancak yinede birbirini tanıyan insanlar, affetmeyi de bilmelidir.Herkes hata yapabilir önemli olan bu hatayı bir daha yapmamaktır.

Size başımdan geçen küçük bir olayı anlatacağım; Yaz tatilimi geçirmek için babaannem ve dedemle Gümüldür'deki yazlığımıza gittik.Orada tanıdığım çok sevdiğim arkadaşım Mert ile bisiklet sürer ,top oynar ,denize girerdik.

Bütün günümüz beraber geçerdi.Bir gün futbol oynarken aramızda küçük de olsa bir tartışma geçti.İstemeden de olsa Mert'in kalbini kırmıştım.Bir kaç gün Mert ile görüşmedik.Yalnız kaldım,oda yalnız kalmıştı.Onla görüşmek ve oynamak istiyordum.

Ama hatırladım ki iki gün önce Mert ile kavga edip onun kalbini kırmıştım.Çok üzgündüm ve bu yüzden evlerine gidip onu oynamaya çağıramıyordum.Daha sonra dedem Mert ile beni barıştırdı.Ondan özür diledim oda benden özür diledi ve barıştık.Arkadaşımın kalbini kırmanın cezasını yalnız kalarak çektim.

Sonuç olarak bu söz aslında karşımızdaki kim olursa olsun en kötü kavgalarda dahi sonucunu düşünerek ,o insanın kalbini kırdığınız taktirde ondan özür dilesek bile hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ve o insana mutlaka bir gün ihtiyacımız olacağını, bu yüzden kalp kırmaktan, kötü söz söylemekten çekinmemiz gerektiğini unutmamalı ve " hiç bir zaman çıktığın kapıyı hızlı çarpma geri dönmek isteyebilirsin " sözünü hatırlamalı

 

 
September 2018
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Milli Eğitim Bakanlığı
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
e-okul
Veli Bilgilendirme Sistemi
MEBBİS
Rehberlik
İzdem Facebook Sayfası

 

Kampanyalar

KURSLARIMIZ Kurumumuzda; MEB Onaylı dersler ve...

Sınav Sonuçları

İzdem de Güncel

  Müdürümüz İlbey...

 

 

Hakkımızda | Bize Ulaşın                                                                    Web Tasarım ve Kodlama: UCBEYİN Bilişim Hİzmetleri

 

Copyright ® 2013  İZDEM                  İZDEM Kurs ve Etüt Eğitim Merkezi    www.izdem.com.tr  |  www.izdem.com   |  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.    |   Telefon: 0232 452 21 29