KAYIT KAMPANYAMIZ * İNGİLİZCE AĞIRLIKLI KURS...

Melis Çiftçi
Buca-Çakabey İlköğretim Okulu Öğrencisi

 

Barış Virüsü

İnsanoğlu yaratıldığı ilk günden itibaren, bir arayış içine girmiştir. Fakat azla değil, her zaman en büyük ve daha fazla varlığın sahibi olmak istemiştir.

İnsanlar bu arayışı başlattıkları ilk günden itibaren, arayışın yanı sıra anlaşmazlık ve itiş kakışı da beraberlerinde getirmişlerdir. Gözü gönlü aç olan bu insanlık, bu savaşma duygusunu bir güdü haline getirmiştir adeta. Öyle ki her şeyin bir usulü, olduğu gibi bir şeylerin sahibi olmak için hırçınlıklarla değil de, barışla, huzurla, mutluluklarla neden halledemiyorlar sorunlarını. .

Hem bunda anlaşamayacak zorluk göremiyorum kendimce. Bunca bu hırgür neden oluyor? Beşiklerdeki bebekler neden annesiz babasız kalıyor? Geleceğin yatırımları, umutları, mutlulukları işte bu savaşlarla uçup gidiyor böylelikle. Ayrıca savaşta pek çok şeyin kaybına da uğruyoruz. Madden ve manen; yoksulluğa ulaşıyoruz. Başka hiçbir şey değil. İşte savaşın meyveleri budur insanlığa. .

Toprağımız, ağacımız, çiçeğimiz, hayvanımız, insanımız. Bunun yanı sıra; umutlarımız, hayallerimiz, mutluluklarımız bu savaşlarla ölüyor. Bu kadar olumsuzluklar oluyorken; peki bu savaşlar neden? .

Savaşın insanoğluna getirdiği hiçbir fayda yokken neden insanlık hala savaşıyor? Zengin toprağımız neden kanla sulansın neden? O toprak bizim geleceğimizi, bizim emanetimiz. O toprak bizim en değerli hazinemiz. O toprak bizlere vatanımızı Türk insanlığını, şanımızı bütün dünya insanlığını en iyi şekilde göstermemiz için verildi. .

Böylelikle insanlığı bir adım daha yüceltmiş oluruz. Aklımızla, yüreğimizle her şeyin çaresini bulduğumuz gibi, elbette şu savaşların olmaması için adeta kükreyerek dur demesini bilmeliyiz. .

Hem savaş, geri kalmışlığın bir simgesi olmaktan öteye asla gidemez. Bu bilim ve teknoloji çağında; damarlarda dolaşan savaşma virüsüne karşı bir panzehir bulunsa keşke. Fakat keşkeler yerine; barış içinde mutlu ve huzurlu, çağdaş yaşayış ve gelecek lafı daha bir hoş gelmiyor mu insanlığın kulağına sizce. Bizler Türk insanı olarak erdemli davranışlar göstererek, bir kez daha haykıralım dünya'ya SAVAŞLAR OLMASIN.

 

 
March 2018
M T W T F S S
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Milli Eğitim Bakanlığı
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
e-okul
Veli Bilgilendirme Sistemi
MEBBİS
Rehberlik
İzdem Facebook Sayfası

 

Kampanyalar

KAYIT KAMPANYAMIZ * İNGİLİZCE AĞIRLIKLI KURS...

İzdem de Güncel

 

 

Hakkımızda | Bize Ulaşın                                                                    Web Tasarım ve Kodlama: UCBEYİN Bilişim Hİzmetleri

 

Copyright ® 2013  İZDEM                  İZDEM Kurs ve Etüt Eğitim Merkezi    www.izdem.com.tr  |  www.izdem.com   |  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.    |   Telefon: 0232 452 21 29